Jak dbać o pojemniki na odpady?

Jako, że pojemniki na odpady stawiane są przed posesją, stanowią one naszą wizytówkę. W jaki sposób powinniśmy o nie dbać?

Pojemniki na odpady ustawione powinny być w miejscu, który zagwarantuje zarówno domownikom, jak i pracownikom firm wywozowych łatwy do nich dostęp. W wielu domach spotkać można się ze zbudowanymi z drewna czy cegieł zadaszonymi boksami z dostępem do pojemników zarówno od strony posesji, jak i ulicy. Tego typu zadaszenie pozwala na utrzymanie czystości w środku boksu. By zabezpieczyć pojemnik przed podrzucaniem śmieci przez innych mieszkańców czy kradzieżą, od strony ulicy zamontować można furtkę zamykaną na klucz, która otwierana będzie wyłącznie w dzień wywozu śmieci.

Co kilka miesięcy pojemniki powinny być przepłukiwane przy pomocy wody z dodatkiem detergentów albo specjalnych biopreparatów bakteryjnych. Są one w stanie nie tylko wyczyścić ścianki pojemnika, lecz również wyeliminować wszelkiego rodzaju mikroorganizmy chorobotwórcze. Co więcej, nie powodują one korozji tworzyw sztucznych i blachy.

Usługę mycia pojemników ma w swojej ofercie na przykład firma Alkom. Odbywa się ona w trakcie ich odbioru z posesji klienta. Kontenery poddawane są wówczas dokładnemu czyszczeniu zarówno od wewnątrz, jak i od wewnątrz. Do tego celu używana jest specjalna myjka zbudowana z części renomowanych marek. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://alkom.pl/uslugi/mycie-pojemnikow/

 

08